BMW 216 d Active Tourer Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

BMW 216d Active Tourer model araba BMW markası içerinde yer alan bir modeldir. Ayrıca Alman araba markaları içerisinde yer alan BMW de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. BMW markasının sadece otomobil üretmediğini de söylemek gerekir. BMW otomobilin haricinde motosiklet ve bisiklet de üretmektedir.

BMW 216d Active Tourer Teknik Özellikleri

BMW 216d Active Tourer teknik özellkleri açısından incelendiğinde öncelikle 195 km/ saat maksimum sürat yaptığını görülür. Gücüne bakıldığında ise 116 bg/ 4000 dev/ dak olduğunu söylemek mümkündür. Üç silindiri bulunan bu modelin silindirlerinin çapının 84 mm olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca ön çekişe sahip olan bu model, altı adet vitese sahiptir.

BMW 216d Active Tourer Yakıt Tüketimi

BMW 216d Active Tourer yakıt tüketimi açısından incelendiğinde öncelikle dizel yakıta sahip olduğu görülür. Bunun haricinde aracın yakıtına bakıldığında 3.9 lt/ 100 km yakmaktadır. BMW modelleri ile benzer özellik göstermektedir. Ayrıca yaktığı kuruş ise 100 km’de 19’ dur.

3 Yorumlar
  1. Tevfik diyor

    Hızı maksimum olarak 195 km/saat ve ortalama yakıt tüketimi 3.9 litre şeklinde belirtilmiş. Oldukça iyi görülüyor. Aracın zaten görünümü de çok iyi. Fiyatları konusunda da araştırma yapmak lazım.

  2. Servet diyor

    Belirttiğiniz bilgilere göre konuşacak olursam hem teknik özelliklerini hem de performansını çok beğendim ve gerçekten Tevfik Bey gibi benim de fiyatlarını öğrenme isteğim geldi şu bilgilerden sonra.

  3. Salim diyor

    Gücünü ve hızlanmasını iyi bulduğum BMW modellerinden bir tanesi. Yakıt tüketimi de oldukça iyi görünüyor. Ancak ben kasa tipini pek beğenmedim açıkçası.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.