BMW 130 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

Araba denince akla Alman araba markaları gelir. Bunun sebebi olarak da bu tür marka arabaların genellikle arabalarını uzun zaman kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edildiğini söylemek mümkündür. Çünkü dayanıklı malzemelerden üretilmektedirler. Ayrıca konfor ve güvenlik açısından da oldukça iyilerdir. BMW 130i modeli de BMW markasının bir modelidir.

BMW 130i Teknik Özellikleri

BMW 130i teknik özellikleri açısından incelendiğinde öncelikle görmemiz gereken konu gücüdür. 258 bg/ 6600 dev/ dak güce sahip olan bu model, üç kapılıdır. Maksimum sürati ise 250 km/ saattir. Ayrıca altı adet de silindiri vardır. Silindirlerin boyutları ise 85 mm çaptadır.

BMW 130i Yakıt Tüketimi

BMW 130i yakıt tüketimine baktığımızda diğer arabalardan daha da fazla harcadığını söyleyebiliriz. Şehir içindeki yakıt tüketimi 13.7 lt olan araba 1 km’ de şehir dışında ise 6.8 litre yakıt harcamaktadır. Görünüş açısından da farklı renkleri bulunmaktadır. BMW modelleri içerisinde hemen hemen tercih edilen türler arasında gelir denebilir.

3 Yorumlar
  1. Metin diyor

    Ben bu aracın şahsen dış görünüşündeki sportif ve kullanılabilir duruşu çok seviyordum, vermiş olduğunuz teknik bilgiler sayesinde gücünün ve hızının da oldukça iyi olduğunu bir kez daha görmüş oldum.

  2. Harun diyor

    BMW markasının şık ve güçlü bulduğum modellerinden bir tanesi bu BMW 130i modeli. Gerçekten teknik özelliklerinden de görüldüğü gibi araçta yüksek bir güç var ve görünüş açısından sportif olması da ilgimi çekiyor.

  3. Sıla diyor

    BMW 130i’nin yakıt tüketimini çok fazla buldum açıkçası özellikle şehir içi tüketimi çok fazla görünüyor. BMW’nin daha iyi tüketen modellerini tercih edebilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.