BMW 120 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

0

BMW 120i modeli Alman üretimi arabalar içerisinde yer alan BMW markasından çıkmış olan bir modeldir. Almanların genel olarak araba markaları konusunda zamanla kendilerini daha da geliştirdiği bilinmektedir. Ayrıca pek fazla ülkenin de araba tercihleri içerinde Almanların üretmiş olduğu markalar başta gelir. Genellikle kalite isteyen ve arabasını seneler boyunca kullanmak isteyen kişiler Almanların ürettiği markaların modellerini daha çok tercih etmektedirler.

BMW 120i Teknik Özellikleri

BMW 120i teknik özellikleri açısından incelendiğinde klasik diğer arabalar gibi boyuta sahip olduğu söylenebilir. Tabi bunun haricinde 184 bg/ 5000 dev/ dak gücünde olduğunu söylemek önemlidir. Ayrıca yakıt deposu hacmi bakımından 5.2 litredir. Maksimum sürati ise 230 km/ saat olarak belirlenmiştir.

BMW 120i Yakıt Tüketimi

BMW 120i yakıt tüketimi konusu incelendiğinde öncelikle şehir içi ve şehir dışının farklılık göstereceği unutulmamalıdır. Şehir içinde 10.7 lt/ 100 km olan bu model, şehir dışında 5.6 lt/ 100 km yakıt harcamaktadır. Hemen hemen diğer arabalar ile benzerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.