BMW 116i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

1

Alman araba markaları içerisinde yer alan BMW modellleri pek çok farklı özellikte araba yaratmaya devam etmektedir. Pek çok kişi tarafından tercih edilen BMW markası, popüler ve kullanışlı arabalar yapmaktadır. Alman markaya sahip arabalar zaten kullanışlılığı yönünün dışında ayrıca konfora sahip olması yönünden de tercih edilir. BMW 116i BMW modellerinden birisidir.

BMW 116i Teknik Özellikleri

BMW 116i teknik özellikleri konusuna baktığımızda beş kapı ve beş koltuğa sahip araalardandır. Bunun haricinde maksimum sürat 210km/ saat’tir. Uzunluğu 4324 mm olan bu model, 1765 mm de genişliğe sahip bir arabadır. Motor pozisyonu ise ön boyunadır. Dört silindire sahiptir ve silindir çapı da 77 mm boyutundadır.

BMW 116i Yakıt Tüketimi

BMW 116i yakıt tüketimi bir başka konudur. Yakıt deposu hacmi 52 lt’dir. Şehir içinde 10.5 lt/ km yakıt yakan bu model kuruş hesabına çevrildiğinde ise kilometre başı 58 kuruş yakmaktadır. Yakıt açısından biraz fazla harcadığı söylenebilir. Şehir dışında ise 32 kuruş yakar.

BMW 116d Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. kemal diyor

    Araç görüntü açısında sportif ve hoş duruyor, hızlanması ve gücü de oldukça iyi. Yakıt tüketimi benim için çok önemli, vermiş olduğunuz bilgilere göre şehir içinde 58 kuruş mükemmel gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.