BMW 116d ED Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

1

Alman arabaları bizim ülkemizde de çokça tercih edilen araba markalarına sahiptir. Genellikle savaş zamanında araba gücünü daha iyi bir hale getirmek isteyen Almanlar bu konuda gittikçe daha da iyi bir duruma gelmişlerdir. Yani savaş zamanında kendi araba teknolojilerini geliştirmek zorunda oldukları için şu anda da en iyi markalara sahiplerdir denebilir. BMW 116d ED modeli de tercih edilmektedir.

BMW 116d ED Teknik Özellikleri

BMW markasının bir modeli olan 116d ED teknik özelliklerine bakacak olursak, diğer standart arabalar gibi beş kapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde yine aynı şekilde beş koltuğu vardır. Otomobilin yük kapasitesi 565 kg’dir. Ayrıca motor gücü de (devir/ dak) 4400’ dür.

BMW 116d ED Yakıt Tüketimi

BMW 116d yakıt tüketimi açısından baktığımızda diğer BMW modelleri ile hemen hemen aynı özellik gösterir denebilir. Yakıt olarak şehir içi 3.9 lt/ km yani Türk parası olarak da 19 Kuruş/ km olarak yakıt harcamaktadır.

 

1 yorum
  1. Timur diyor

    116d ve 116d ED arasında pek bir fark özellikle teknik açıdan göremiyorum. Tabi ki iç tasarımında ya da buna benzer şekilde farklılıkları vardır ama ben tercih edecek olsam 116d serisini tercih ederdim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.