Audi Sportback Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

0

Almanya’da üretilen arabalar içinde bulunan ve dünya üzerinde de araba seçecek olan kişilerin çokça tercih ettiği modeller arasında Audi modelleri bulunur.Tasarım açısından da pek çok markayı geride bırakan modelleri vardır.

Yakıt Tüketimi

Audi’nin üretmiş olduğu Audi Sportback yakıt tüketimi konusuna bakıldığında aracın Şehir içinde 4.8 litre yakıt tüketirken şehir dışında ise 3.4 litre yakıt tükettiği görülür. Ortalama olarak 3.9 litre yakıt tüketen model, yakıt tipi olarak da dizel Euro 5 sahiptir. Yakıt depo hacmi 50 litre olarak tasarlanmış olan aracın yakıt tüketimi olarak diğer modeller ile benzer özellik gösterdiği görülür.

Teknik Özellikleri

Audi Sportback teknik özellikleri açısından incelendiğinde 5 kapıya sahiptir. Motor tipi dizeldir ve 4 silindiri bulunur. İlk defa 2013 yılında üretilen model 2014 yılında son defa üretilmiştir. motor gücü 105 HP’dir ve hızlanma 100 kilometre/ saatte 10,9 saniye olarak tasarlanmıştır. Azami sürati 195 kilometre/ saattir. Motor hacmi ise 1598cc olarak ölçülen model 4 silindire sahip modeller arasında gelmektedir denebilir.

Audi A5 Sportback Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.