Audi Q5 Sport2.0 TDI Quattro Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Audi alanında konforlu, iyi tasarımlı, rahat araçlar tasarlamaktadır, Alman arabaları markaları arasında adı en önde sayılan markalardan bir tanesidir. Karakteristik özellikleri ile ön plana çıkan bu serinin araçları özellikle motor güçleri sayesinde uzun mesafe yollarda da kuşkusuzca tercih edebileceğiniz araçlar arasındadır. İç tasarımı ve dizaynda tercih edilen teknolojik unsurların kalitesi göz dolduran aracın iç mekan tasarımı özellikle çok beğenilmektedir. Aracın içinin geniş olması sayesinde özellikle geniş ailelere hitap eder bir yapısı vardır.

Yakıt Tüketimi

Audi Q5 Sport2.0 TDI Quattroyakıt tüketimi incelendiğinde aracın yakıt türünün dizel olduğu görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt kullanımı önerilmektedir. Aracın şehir içinde tükettiği yakıt 5,4 litre; şehir dışında tükettiği yakıt 4,8 litre; ortalama tükettiği yakıt ise 5 litredir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 132 g/km; emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu hacmi 65 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q5 Sport2.0 TDI Quattro teknik özellikleri incelendiğinde azami hızının 218 km/s olduğu görülmektedir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 7,9 saniyede çıkabilmektedir. Aracın ağırlığı 1845 kilogramdır. Aracın motor özelliklerine bakıldığında azami torkunun 3000 nm/dd olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 4200 hp/dd. Aracın motorunun silindir hacmi 1968 cc’dir. Aracın bagaj kapasitesi 550 litredir. 7 ileri s tronic şanzımanlı bir araçtır.

Audi Q5 Sport2.0 TDI Quattro İnceleme

Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro ilginizi çekebilir.

4 Yorumlar
 1. enes diyor

  S tronic şanzımanlı araçlar özellikle Audi modellerinde çok iyi oturuyor, videoda da iç dizaynını mükemmel konforlu buldum şahsen. Gerçekten tercih edilebilir bir model.

 2. Uygar diyor

  Konforuna, gücüne, hızına nazaran aracın yakıt tüketiminin oldukça iyi olduğunu düşünüyorum şahsen sitede verilen bilgilere baktığımda, gerçekten hayran kaldım.

 3. sinan diyor

  Araç gerçekten çok kalıplı duruyor. Görünüşü ve videodan anladığım kadarıyla konforu, iç tasarımı da mükemmel. Özellikle aileler tarafından tercih edilebilecek bir Audi modeli.

 4. kaan diyor

  Aracın dizel olması yakıt tüketimi bakımından oldukça tasarruf sağlamaktadır,kesinlikle Audi’nin tercih edilebilecek bir modeli,.Sık sık şehir dışı seyahati yaptığımdan dolayı aracın da şehir dışı yakıt tüketimi tasarruflu olduğu için üzerinde oldukça düşünüyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.