Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Audi Q5 serisi ile beraber yeni jenerasyonlarda da araçlarının kalitesini giderek arttırmaya devam etmektedir. Alman otomobil markaları arasında en önde sayılan Audi Q5 serisindeki araçları beğenilen özellikleri sayesinde kullanıcılarını memnun bırakmaktadır. Yeni kasa araçlar arasında incelenen özellikleri ile özellikle tasarım açısından son zamanlarda bu kasa tipinde üretilmiş en şık ve en zarif araçlar olmaya aday modellerden birisidir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q5  Design2.0 TDI Quattro yakıt tüketimi bakıldığında aracın yakıt türünün dizel olduğu görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt kullanımı önerilmektedir. Aracın 100 kilometre boyunca şehir içinde tükettiği yakıt 5,4 litre; şehir dışında tükettiği yakıt 4,8 litre; ortalama tükettiği yakıt ise 5 litredir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 132 g/km; emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu hacmi 65 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q5  Design 2.0 TDI Quattro teknik özellikleri incelendiğinde aracın bagaj hacminin 550 litre olduğu görülmektedir. Aracın motor özelliklerine bakıldığında azami torkunun 3000 nm/dd olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 4200 hp/dd. Aracın motorunun silindir hacmi 1968 cc’dir.Aracın gidebileceği azami hız sınırı 218 km/s olduğu görülmektedir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 7,9 saniyede çıkabilmektedir. 7 ileri s tronic şanzımanlı bir araçtır.. Aracın ağırlığı 1845 kilogramdır.

Audi Q5 Design 2.0 TDI Quattro İnceleme

Audi Q3 2.0 TDI Quattro ilginizi çekebilir.

3 Yorumlar
  1. kemal diyor

    Gerek hızlanması gerek ise videoda görüldüğü üzere aracın tasarımı ve görünüşü oldukça mükemmel. Ben Quattro olmasının yakıt tüketimini olumlu etkileyip etkilemediğini merak ediyorum aslında. Birkaç yerde duymuştum bunu acaba doğru mu?

  2. ayberk diyor

    Daha önce Auidi A6 modelini kullanma fırsatım oldu, gerek konfor açısından gerek hız açısından oldukça perfonmansı yüksek bir model.Bu modelinde tercih edilebilir bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

  3. Meral diyor

    Audi markasında benim en çok tuttuğum seriler zaten Q serisi. Gerçekten yakıt tasarrufu, konfor ve güç her anlamda bu araçta görülebiliyor diyebiliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.