Audi Q3 2.0 TDI Quattro Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

SUV kasa arabaların yer aldığı Audi’nin Q3 serisi tasarımı ile ön plana çıkmış araçların yer aldığı bir seridir. Alman arabaları arasında öncü özellikleri olan Audi Q3 serisi her türlü yola dayanabilecek sağlam modellerin yer aldığı bir seridir. Dağ, bayır demeden oldukça yüksek performans gösteren bu araçlar sayesinde hem iç hem dış mekanda yüksek bir konfor vaat edilmektedir. Aracınızın son teknoloji özellikleri sayesinde bir araçtan beklediğiniz yüksek performansı yakalayabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi

Audi Q32.0 TDI Quattro yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde aracın yakıt türünün dizel olduğu görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt kullanımı önerilmektedir. Aracın 100 kilometre mesafede şehir içinde tükettiği yakıt 6,2 litre; şehir dışında tükettiği yakıt 4,4 litre; ortalama tükettiği yakıt ise 5 litredir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 132 g/km; emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu hacmi 64 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q32.0 TDI Quattro teknik özellikleri bakılmak istendiğinde aracın bagaj hacminin 460 litre olduğu görülmektedir. Aracın azami hızının 219 km/s olduğu görülmektedir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 7,9 saniyede çıkabilmektedir. Aracın ağırlığı 1700 kilogramdır. Araç s tronic şanzımanlıdır. Aracın motor özelliklerine bakıldığında azami torkunun 3250 nm/dd olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 4000 hp/dd. Aracın motorunun silindir hacmi 1967 cc’dir.

Audi Q3 2.0 TDI Quattro İnceleme

Audi Q2 Sport 1.6 TDI ilginizi çekebilir.

4 Yorumlar
 1. Fadıl diyor

  Audi markasının Q serilerini genel olarak beğeniyorum ancak bu Q3’ler ayrı bir hoşuma gidiyor. Gerek gücü gerek ise yakıt tüketimi ile beni etkileyen modelleri arasında yer almakta.

 2. Kemal diyor

  Test sürüşü videosunu koymuşsunuz yazılı anlatımdan daha çok buraya bağlandım kaldım, gerçekten Audi Q3’ün içinde gibi hissettim kendimi araç mükemmel görünüyor.

 3. Nalan diyor

  Q3 serilerinde hacmin ve konforun daha iyi olduğunu görüyorum. Bu araç için de 2.0 motora sahip olmasına rağmen yakıt tüketiminin oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

 4. Levent diyor

  2.0 motora sahip olmasına rağmen ben şahsen yakıt tüketimini çok iyi buldum. Zaten Audi markasının Q serilerinde genel olarak uygun yakıt tüketimleri bulunuyor açıkçası.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.