Audi Q3 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Alman marka arabalar arasında Audi neredeyse ürettiği her seri aracında müşterilerini memnun bırakan bir performans sergilemeyi bilmiştir.Günümüz teknolojisindeki gelişimler otomotiv sektöründe kendisini belirgin bir şekilde göstermektedir. Audi’nin bu noktadaki öncü performansı sayesinde araç modern insanın gerekliliklerini ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek şekilde üretilmiş bir araçtır. SUV kasa araçlar arasında göz alıcı bir tasarıma sahiptir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder On Demandyakıt tüketimi özelliklerine detaylı olarak bakılmak istendiğinde aracın yakıt türünün benzinli olduğu görülmektedir. Araçta süper schwefelfreid ROZ 95 yakıt kullanımı önerilmektedir. Aracın 100 kilometre mesafede şehir içinde tükettiği yakıt 7,1 litre; şehir dışında tükettiği yakıt 5,1 litre; ortalama tükettiği yakıt ise 5,8 litredir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 135 g/km; emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu hacmi 64 litredir.

Teknik Özellikleri

Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder On Demandteknik özellikleri incelenmek istendiğinde aracın ağırlığının 1480 kilogram olduğu görülmektedir. S tronic şanzımanlı bir arabadır. Aracın motor özelliklerine bakıldığında azami torkunun 3500 nm/dd olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 6000 hp/dd. Aracın motorunun silindir hacmi 1395cc’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 8,9 saniyede çıkabilmektedir. Aracın azami hızının 204 km/s olduğu görülmektedir. Aracın bagaj yük kapasitesi 460 litredir.

Audi Q3 1.4 TFSI İnceleme

Audi Q5 Sport2.0 TDI Quattro hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. remzi diyor

    Ortalama yakıt tüketimi ve hız açısından oldukça iyi bir araba. 1.4 motorundan başka türü de var mı?

  2. mehmet diyor

    Koymuş olduğunuz bu video sayesinde aracı daha da yakından inceleme fırsatım oldu. Gerçekten vermiş olduğu donanım ve konforu videoda bile hissettiriyor.

  3. Zafer diyor

    Sergilenen bu Audi Q3 modelinde 1.4 motorun etkisiyle tabi ki yakıt tüketimi oldukça uygun görünüyor. Şahsen be teknik özelliklerini de çok sevdim, videoda da görebildiğim kadarıyla konfor açısından tercih edilmesi gereken bir BMW modeli olarak görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.