Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder On Demand

2

Ülkemizde yer alan araçların genellikle Alman markaları içerisinde olan markalardan tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi, araçların oldukça donanımlı olmasıdır. Donanımın yanı sıra kullanış açısından da rahat olan bu modeller, genellikle görünüş olarak da oldukça beğenilmektedir. Özellikle de yakıt açısından düşük olan Alman arabaları markaları oldukça sevilen modelleri kapsamaktadır. 2018 yılında çıkmış olan ve oldukça beğeni toplayan model arasında gelen Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder On Demand modeli aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Yakıt Tüketimi

1.4 TFSI Cylinder On Demand yakıt tüketimi açısından bakıldığında oranın diğer tüm modeller gibi farklılık gösterebileceği söylenmelidir. Aracın ölçülmüş olan şehir içi yakıt tüketimi 7,4 lt/ km olarak belirlenmiştir. Ayrıca modelin şehir dışı yakıt tüketimi de 5,5 lt/ km olarak açıklanmıştır. Aracın yakıt depo hacmi ise 64 litredir ve yakıt tipi de Super Schwefelfrei ROZ 95’tir.

Teknik Özellikleri

1.4 TFSI Cylinder On Demand teknik özellikleri konusuna bakıldığında ilk olarak aracın 204 km/ s olan azami hızı dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra motor gücüne bakılacak olursa da 1395 cc silindir olduğu görülür. Emisyon sınıfının da EU 6 olarak belirlenmiş olduğunu söylemek gerekecektir. Şanzıman S Tronic olarak belirlenmiştir. Modelin bagaj yük kapasitesi ise 460 lt olarak üretilmiştir. Modelin ülkemizde de çok satan modeller arasında olması beklenmektedir.

Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder İnceleme

Audi Q3 1.4 TFSI hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. süleyman diyor

    Bu kadar güçlü bir modelin yakıt tüketimini oldukça uygun buldum, özellikle yakıt tüketimini düşünen kişilerin seçmek isteyeceği bir araba markası.

  2. Hakan diyor

    Audi’nin Q serilerindeki araçlarının hem performans hem de yakıt tüketimi açısından özellikleri gerçekten mükemmel. Q3 serisinin 1.4 motorunu da oldukça iyi buldum, zaten görüntüsünü de beğendiğim bir model.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.