Audi Q2 Sport 1.6 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Alman otomobil markaları arasında Audi ürettiği araçlar ile her zaman çok sayıda kişinin beğenisini kazanarak her yeni ürettiği modelde dünya otomobil pazarındaki yerini sağlamlaştırmaktadır. Tasarım denildiğinde birbirinden güzel ve karakter sahibi araçlar ile ön plana çıkan Audi modelleri arasında Q2 de yerini almıştır. Piyasada benzer araçlar ile sonradan çıksa da rekabet açısından modelin sağlam özellikleri sayesinde geride kalmamıştır.

Yakıt Tüketimi

Audi  Q2 Sport 1.6 TDI yakıt tüketimi incelenmek istendiğinde aracın dizel yakıt kullandığı görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt tercih edilmesi gerekmektedir. Aracın yakıt tüketim miktarına bakıldığında 100 kilometre mesafede şehir içinde 4,4 litre; şehir dışında 4 litre; ortalama ise 4,1 litre yakıt tükettiği görülmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 109 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu 50 litre dizel yakıt alabilmektedir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Sport 1.6 TDI teknik özellikleri incelenmek istendiğinde öncelikle motor gücünün durumuna bakılmalıdır. Aracın motorunun silindir hacminin 1598 cc olduğu görülür. Aracın azami gücü ise 4000 hp/dd’dir. Aracın azami tork değeri ise 3200 nm/dd’dir. Aracın bagaj yükü kapasitesi 405 litredir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 10,5  saniyede çıkabilmektedir.Aracın azami hız sınırı 197 km/s’dir. Araç 7 ileri S tronic şanzımanlıdır. Aracın ağırlığı ise 1395 kilogramdır.

Audi Q2 Sport 1.4 TFSI hakkında bilgi için tıklayınız.

4 Yorumlar
 1. Faruk diyor

  aracın teknik özelliklerini incelemeye başladığımda açıkçası videosunu da merak ederek açmış bulundum, güç ve konfor açısından rakiplerine taş çıkartacak bir markaya benziyor.

 2. Serkan diyor

  12 dakikalık videoda resmen araçtaki konforu hissettim. Motor açısından bu Q2 serisine 1.4 oldukça iyi ve yakıt tüketimini de uygun buldum

 3. Emrah diyor

  Şanzımanı ve hızlanması açıkçası bana çok iyi geldi. Açıkçası Audi Q2 sport 1.6 TDI modelinin yakıt tüketimi de çok uygun görünüyor. Dolayısıyla ben tercih edilebilecek bir model olarak bu aracı görebiliyorum.

 4. Hüseyin diyor

  Dizel seçeneğinin bulunması çok iyi bir durum. Zaten yakıt tüketimi de oldukça iyi görünüyor. Benim Audi markasındaki Q serilerinde en çok beğendiğim durum yakıt tüketimleri zaten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.