Audi Q2 Sport 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Alman marka arabalar arasında Audi markası her zaman için belli bir karakteri olan araçlar üretebilme konusunda yetenekli bir markadır. Büyüyen ve metropolleşen şehirlere uygun olarak ürettiği SUV kasalı daha küçük araçların yer aldığı Q2 serisinin araçları oldukça fazla bir şekilde beğenilmektedir. Lüks araç sahibi olma arzusu olan kişilere hitap eden bu modelin teknik özellikleri de şehir içi kullanıma oldukça uygundur.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Sport 1.4 TFSI Cylinder On Demand yakıt tüketimi incelenmek istendiğinde aracın benzinli araç olduğu görülmektedir. Süper kükürtsüz ROZ 95 türünde benzin bu araca uygundur. Araç 100 kilometre yol gittiğinde şehir içinde 6,3 litre; şehir dışında 4,6 litre; ortalama ise 5,2 litre yakıt tüketmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 119 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Sport 1.4 TFSI Cylinder On Demand teknik özellikleri bakılmak istendiğinde aracın 1355 kilogram ağırlığında olduğu görülmektedir. Aracın bagaj kapasitesi ise 405 litredir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 8,5 saniyede çıkabilmektedir. Aracın azami hız sınırı 212 km/s’dir. Aracın motor özelliklerine bakıldığında silindir hacminin 1395 cc olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 6000 hp/dd’dir. Aracın azami torku ise 3500 nm/dd’dir. Aracın bagajının yük kapasitesi ise 405 litredir. Araç 7 ileri S tronic şanzımanlı bir araçtır.

Audi Q2 Sport 1.4 TFSI İnceleme

Audi Q2 Sport 1.0 TFSI hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Nazen diyor

    Yakıt tüketimi çok iyi, konfor açısından da videoda gördüğüm kadarıyla güzel görünüyor. Merak ettiğim konu acaba bu Q2 Sport serilerinde 1.6 motor mevcut mu ?

  2. Mahmut diyor

    Sportif görüntüsünün yanında geniş bir iç hacmi var. Yakıt tüketimi ve performans açısından da gerçekten oldukça uygun bir araç. Özellikle konforu gerçekten videodan bile anlaşılıyor.

  3. Rıza diyor

    Devri, maksimum hızlanması, motor gücü gerçekten çok hoşuma gitti diyebilirim. Aracın özellikle görüntüsünü ve yakıt tüketim tablosunu da çok iyi bulduğumu söyleyebilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.