Audi Q2 Sport 1.0 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

5

Alman otomobil markaları arasında Audi lüks sınıfa hitap eden araçları ile bilinen bir markadır. Audinin Q2 serisinin bu yerden yüksek olan modeli hem şehir içinde hem de şehir dışında kullanım için oldukça uygun bir araçtır. Audi’nin ürettiği diğer SUV kasalı araçlara göre daha küçük modellerdir. Bu da şehir içindeki kullanımda daha büyük avantaj sağlayacağı manasına gelmektedir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Sport 1.0 TFSI yakıt tüketimi özelliklerine bakılmak istendiğinde aracın benzin tüketen bir araç olduğu görülmektedir. Araçta süper kükürtsüz ROZ 95 türünde benzin tüketilmesi doğru bir tercih olacaktır. Araç 100 kilometre yolda şehir içinde 5,9 litre; şehir dışında 4,7 litre; ortalama ise 5,1 litre yakıt tüketmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 117 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposunun hacmi ise 50 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Sport 1.0 TFSI teknik özellikleri incelenmek istendiğinde aracın 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 10,3 saniyede çıkabildiği görülmektedir. Aracın azami hız sınırı 197 km/s’dir. Aracın bagaj bölümünün yük kapasitesi 405 litredir. Aracın motor gücünün özelliklerine bakıldığında silindir hacminin 999 cc olduğu görülür. Aracın motorunun azami gücü 5500 hp/dd’dir. Aracın motorunun azami torku ise 3500 nm/dd’dir. Araç 7 ileri S tronic şanzımanlıdır. Araç 1351 kilogram ağırlığındadır.

Audi Q2 Sport 1.0 TFSI İnceleme

Audi Q2 Dynamic 1.6 TDI hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

5 Yorumlar
 1. Mahmut diyor

  Bu aracın dizelleri var mı acaba oldukça merak ediyorum. Dizel konusu haricinde herhangi bir sıkıntısı yok gerçekten özellikleri açısından mükemmel donanımlara sahip bir araç.

 2. Yusuf diyor

  Ortalama yakıt tüketimi gayet ideal. Bunun yanında hızlanması da çok iyi görünüyor. Bu araçta videodan da anlaşıldığı üzere konfor ve iç hacminin genişliği de oldukça iyi.

 3. Levent diyor

  SUV kasa tipli Audi’nin bu serisinde görünüş be genişliğini çok beğendim. Teknik özelliklerini de çok iyi açıklamışsınız teşekkür ederim.

 4. Kamil diyor

  Q serisinin Audi markasında en çok uygun gördüğüm modellerinden bir tanesi bu Q2 1.0 TFSI modelidir. Özellikle yakıt tüketimi ve donanımları açısından aracı çok iyi buldum.

 5. İrfan diyor

  Audi Q serisinde benim bu sitede gördüğüm kadarıyla zaten genel olarak yakıt tüketimleri oldukça uygun. Q2 Sport modelini çok seviyorum ama uygun yakıt tüketimleri olduğu için 1.0 motorun üstünde bir model tercih ederdim ben olsam.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.