Audi Q2 Dynamic1.0 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Alman arabaları markaları arasında Audi’nin her zaman için eşsiz bir yeri vardır. Audi Q2 serisi ile tasarım açısında gerçekten bir karaktere sahip araçlar üretmiştir. Lüks sınıfa hizmet eden bu araçlar ile teknolojik özelliklerin üst seviyede sizi geniş imkanlara boğduğu harika bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca iç mekândaki rahatlık sayesinde, aracın içindeki kişilere konforlu bir ortam sağlanmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Dynamic 1.0 TFSI yakıt tüketimi incelenmek istendiğinde aracın benzin tüketen bir araç olduğu görülmektedir. Araçta süper kükürtsüz ROZ 95 türünde benzin tüketilmesi doğru bir tercih olacaktır. Araç 100 kilometre yolda şehir içinde 5,9 litre; şehir dışında 4,7 litre; ortalama ise 5,1 litre yakıt tüketmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 117 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposunun hacmi ise 50 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Dynamic1.0 TFSI teknik özellikleri incelendiğinde aracın ağırlığının 1351 kilogram olduğu görülmektedir. Aracın motor gücünün özelliklerine bakıldığında silindir hacminin 999 cc olduğu görülür. Aracın motorunun azami gücü 5500 hp/dd’dir. Aracın motorunun azami torku ise 3500 nm/dd’dir. Aracın bagaj kapasitesi 405 litredir. Araç 7 ileri S tronic şanzımanlıdır. Aracın azami hız sınırı 197 km/s’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 10,3 saniyede çıkabilmektedir.

Audi Q2 Design 1.6 TDI hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Uras diyor

    Eklemiş olduğunuz video sayesinde aracın içinde gibi hissettim kendimi, resmen araçta bulunan tüm iç mekanizmalara hakim gibi hissediyorum… Umarım her model için bu tür video paylaşımları ve detaylı incelemeleri gerçekleştirirsiniz.

  2. teoman diyor

    Uras’ın da demiş olduğu gibi aracın iç dizaynından video sayesinde oldukça etklendim, ama bunun yanında araçtaki konforlu görünüm ile genişlik de beni çok etkiledi. Alman araba markalarının zaten sağlamlığı biliniyor ve benim gibi geniş aileye sahip olan kişiler bu aracı tercih edebilirler.

  3. Kemal diyor

    Bu videoda gerçekten araç çok iyi tanıtılmış, onun haricinde vermiş olduğunuz teknik bilgilerinde de Audi Q2 Dynamic 1.0 TFSI modelini oldukça iyi tanımış oldum. Araç hakkında sayenizde pek çok bilgi edindim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.