Audi Q2 Dynamic 1.6 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Alman arabaları markaları arasında Audi’nin kuşku götürmez bir yeri vardır. Aracın teknik özellikleri oldukça dikkat çeken ve aracın ileri teknoloji ürünü olduğunu gösteren verilere sahiptir. Rakip firmalar ile arasındaki rekabette önde giden Audi hem motor özellikleri hem de yakıt tüketim performansı ile kullanıcının hoşuna gidebilecek özellikleri bir arada barındırmaktadır. Aracın konforlu yapısı sayesinde geniş ailelere de hitap eden bir modeldir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2Dynamic 1.6 TDI yakıt tüketimi incelendiğinde aracın dizel yakıt türünde olduğu görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt tercih edilmesi önerilmektedir. Aracın yakıt tüketimine bakıldığında 100 kilometre mesafede şehir içinde 4,4 litre; şehir dışında 4 litre; ortalama ise 4,1 litre yakıt tükettiği görülmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 109 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposunun hacmi ise 50 litredir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Dynamic 1.6 TDI teknik özellikleri incelenmek istendiğinde aracın ağırlığının 1395 kilogram olduğu görülmektedir. 7 ileri S tronic şanzımanlı bir araçtır. Aracın motor gücü özellikleri incelendiğinde silindir hacminin 1598 cc olduğu görülür. Aracın azami gücü ise 4000 hp/dd’dir. Aracın azami tork değeri ise 3200 nm/dd’dir. Aracın çıkabildiği maksimum hız sınırı 197 km/s’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 10,5  saniyede çıkabilmektedir. Aracın bagaj kapasitesi 405 litredir.

Audi Q2 Dynamic 1.6 TDI İnceleme

Audi Q2 Dynamic 1.4 TFSI hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

3 Yorumlar
  1. Lütfü diyor

    Açıkçası 1.6 motor olması diğer Audi Q2 modellerine göre hiç de olumsuz bir fark yaratmamış. Yakıt tüketimi hala bu teknik özelliklere göre mükemmel diyebilirim.

  2. Tufan diyor

    Bu araçta konfor ve hacim çok iyi tutulmuş. Aracın gerçekten teknik özelliklerini ve yakıt tüketimini de çok iyi buldum. Audia Q2 Dynamic 1.6 modelini açıkçası tercih edebilirim.

  3. Yasemin diyor

    Audi Q2’nin beğendiğim modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliyorum. 1.6 motoru bulunması özellikle yakıt tüketimini çok önemli bir şekilde etkilemiş, tasarrufun görülebilmesi mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.