Audi Q2 Dynamic 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Alman araba markaları arasında Audi üst teknoloji ürünü olan araçları ile Alman arabası sevenlerin sevgilerini karşılıksız bırakmamaktadır. Yeni Audi Q2 serisinin araçları SUV kasalı araçlar arasında daha küçük fakat oldukça farklı ve keskin bir tasarıma sahip olan araçlardır. Şehir içinde kullanıma uygun olan bu araçların diğer serilerdeki araçlara göre boyutları çok daha küçüktür.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Dynamic 1.4 TFSI Cylinder On Demand yakıt tüketimi incelenmek istendiğinde aracın benzin tüketen bir araç olduğu görülmektedir. Süper kükürtsüz ROZ 95 türünde benzin tüketimine uygun bir araçtır. Araç 100 kilometre yol gittiğinde şehir içinde 6,3 litre; şehir dışında 4,6 litre; ortalama ise 5,2 litre yakıt tüketmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 119 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Dynamic 1.4 TFSI Cylinder On Demand teknik özellikleri incelendiğinde aracın 7 ileri S tronic şanzımanlı bir araç olduğu görülmektedir. Aracın ağırlığı 1355 kilogramdır. Aracın gidebileceği en yüksek hız limiti sınırı 212 km/s’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 8,5 saniyede çıkabilmektedir. Aracın motor özelliklerine bakılmak istendiğinde silindir hacminin 1395 cc olduğu görülmektedir. Aracın azami gücü 6000 hp/dd’dir. Aracın azami torku ise 3500 nm/dd’dir. Aracın bagajının yük kapasitesi ise 405 litredir.

Audi Q2 Dynamic1.0 TFSI hakkında olan yazımız ilginizi çekebilir.

4 Yorumlar
 1. Semih diyor

  Yakıt tüketiminin bu derece iyi olmasında bu Q2 serisinin 1.4 motora sahip olmasının büyük bir önemi var. Araç konfor ve genişlik açısından oldukça iyi bir görüntüye sahip.

 2. Lütfü diyor

  Audi’nin özellikle Q serilerinde yakıt tüketimini çok uygun buluyorum, bunun yanında aracın gerek hızlanması gerek ise konfor açısından genişliği oldukça iyi tasarlanmış duruyor.

 3. Sultan diyor

  Aracın özellikle bu resimde koymuş olduğunuz mavi rengine hayran kaldım. Onun yanında hem gücü hem de yakıt tüketimi tablosu açısından tercih edilebilecek bir model olarak görülüyor.

 4. Nalan diyor

  Audi Q2 serisinde 1.4 motoru çok iyi buluyorum açıkçası, özellikle iyi bulmamın sebebi yakıt tüketimi. Bu performanstaki ve özellikteki bir araç için belirtmiş olduğunuz yakıt tüketimi bence gerçekten hiçbir şey.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.