Audi Q2 Design 1.6 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Audi Alman araba markaları arasında rakipleri ile olan yarışında önde giden bir araçtır. Geniş bagaj hacmi, diğer SUV kasa araçlar arasında daha küçük ve şehre uygun olması, konforlu iç mekan tasarımı ve karakteristik özellikleri ile Q2 aracı lüks otomobiller arasında beğenilen ve tutulan araçlar arasında yer almaktadır. Araç hem şehir içi hem şehir dışı kullanımlara uygundur.

Yakıt Tüketimi

Audi  Q2 Design 1.6 TDI yakıt tüketimi incelenmek istendiğinde aracın dizel yakıt tükettiği görülmektedir. Araçta dizel kükürtsüz yakıt tercih edilmesi uygun bir hareket olacaktır. Aracın yakıt tüketim miktarına bakıldığında 100 kilometre yol alındığında şehir içinde 4,4 litre; şehir dışında 4 litre; ortalama ise 4,1 litre yakıt tükettiği görülmektedir. Aracın karbondioksit emisyon hacmi 109 g/km’dir. Aracın emisyon sınıfı ise EU6’dır. Aracın yakıt deposu 50 litre dizel yakıt alabilmektedir.

Not: Yakıt tüketim değerleri fabrika verilerine göre verilmiştir kullanıma bağlı olarak + – oynama olabilir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Design 1.6 TDI teknik özellikleri bakılmak istendiğinde aracın 7 ileri S tronic şanzımanlı olduğu görülmektedir. Aracın gidebileceği en yüksek hız sınırı 197 km/s’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 10,5 saniyede çıkabilmektedir. Araç motorunun silindir hacminin 1598 cc olduğu görülür. Aracın azami gücü 4000 hp/dd’dir. Aracın azami tork değeri ise 3200 nm/dd’dir. Aracın bagaj yük kapasitesi 405 litredir. 1395 kilogram ağırlığında bir araçtır.

Audi Q2 Design1.4 TFSI Cylinder On Demand hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Şahan diyor

    Özellikle bu alman araba markalarında TDI ve TSI olmak üzere iki tür bulunuyor ve yakıt tüketimi açısından her markada TSI seçeneğinden uzak durulması söyleniyor, bu bilgi doğru mu ve neden böyle bir durum var?

  2. Kemal diyor

    Ben bu aracın sitenizden 1.4 motorunu araştırdım, aslında neredeyse yakıt tüketiminde hiç fark yok. Tercih edilecekse eğer Audi’nin Q2 serisinde bu 1.6 motor değerlendirilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.