Audi Q2 Design 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Audi’nin özellikle de sevilen bir marka yolunda adım atmasının en önemli sebepleri arasında, bir arabadan beklenen tüm özellikleri fazlasıyla karşılaması gelmektedir. Hem sürüş açısından hem de dış görünüş gibi özellikleri açısından istenen bir araba markası olduğu da görülebilir. Audi markasının da Alman araba markaları içerisinde yer alması, onun en büyük avantajları arasında gelmektedir. Alman araba markalarının oldukça gelişmiş araba modellerini ortaya çıkarmalarından dolayı da tercih edilen modellere sahip olduğu görülebilen bir özelliktir.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Design 1.4 TFSI yakıt tüketimi konusu incelenebilmektedir. Bu başlık altında da arabanın şehir içinde ve dışında kaç km yakıt harcadığı söylenebilir. Bu modelin şehir içinde yaklaşık olarak 6,5 lt/ km, şehir dışında ise 4,9 lt/ km yakıt harcadığı görülür. Bunun yanı sıra aracın yakıt depo hacmi de 50 litre olarak belirlenmiş olan bir özelliğidir.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Design 1.4 TFSI teknik özellikleri konusuna bakıldığında ilk dikkat edilmesi gereken özellik tüm araba modellerinde olduğu gibi azami hızı olmaktadır. Aracın azami hızı da 212 km/ s şeklinde belirlenmiştir. Bunun haricinde aracın bagaj kapasitesi de oldukça geniş olmaktadır. 405 litre gibi büyük bir hacme sahip olduğu araç içinde görülebilmektedir. Şanzımanı da 7 ileri S tronic şeklinde olan modelin, motor gücü de pek çok modelden daha yüksektir.

Audi Q2 Design 1.0 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. mahmut diyor

  Şanzıman durumu ve maksimum hızlanması benim çok hoşuma gitti. Bu aracın fiyatlarını da öğrenmek istiyorum bunun araştırmasını yapar mısınız

 2. mehmet diyor

  Mükemmel bir hızlanma ve güç aynı zamanda mükemmel bir yakıt tüketimi bulunuyor. Gerçekten hem güç hem de tasarruf isteyen kişilerin tercih edebileceği bir model.

 3. gurkan diyor

  Aracın görünüşü tam tercih edecebileceğim özelliklerde, bunun yanında motor gücünün bir çok modelden yüksek olması dikkatimi çekiyor.

 4. Suzan diyor

  Aracın geniş hacmi ve uygun yakıt tüketimi gerçekten çok hoşuma gitti. Şahsen benim ileride tercih edebileceğim bir marka diyebilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.