Audi Q2 Design 1.0 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Savaş dönemlerinde yapmış oldukları araba modelleri ile, günümüzde kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulan Almanların, günümüzde pek çok araba markasına da sahip olduklarını söylemek mümkündür. Yapmış oldukları arabaların da her zaman kusursuz olmasını sağlayan en büyük etkenlerden birisi, modellerin ince elenip sık dokunmasıdır. Alman arabaları markaları kategorisinde yer alan Audi’nin de 2018 yılında pek çok yeni modeli piyasaya sürmüş olduğu görülüyor. Bu modeller içerisinde en çok beğenilen bir modelde aşağıda ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır.

Yakıt Tüketimi

Audi Q2 Design 1.0 TFSI yakıt tüketimi konusuna bakıldığında, aracın şehir içinde ortalama olarak 6,1 lt/ km yakıt tükettiği, 5,0 lt/ km yakıtı da şehir dışında tükettiği açıklanmıştır. Modelin yakıt deposunun hacmi de 50 litre olarak görülebilmektedir. Ayrıca yine modelin yakıt tipi süper kükürtsüz ROZ 95 şeklinde olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Audi Q2 Design 1.0 TFSI teknik özellikleri konusuna bakıldığında, aracın azami hızı en çok merak edilen konulardan birisi olacaktır. Aracın azami hızı da 197 km/ s olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra motorunun da güçlü olduğu belirtilmelidir. Aracın motoruna bakıldığında da azami gücü 85 (116)/5000-5500 hp/dd şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ayrıca arabanın konfor açısından da büyük rahatlığa sahip olduğu söylenmelidir. Sürüş konforunu da yine en yukarılara taşımayı başaran Audi, yine en çok tercih edilen modelleri bünyesinde bulunduruyor.

Audi Q3 1.4 TFSI Cylinder On Demand hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Ersin diyor

    Audi Q2 Design 1.0 TFSI modelinin özellikle yakıt tüketimi açısından oldukça tasarruflu görüldüğünü söyleyebilirim. Aynı zamanda aracın hızlanması ve gücü de çok iyi gerçekten tercih edilebilecek bir model.

  2. Leman diyor

    Genel olarak bakıldığında kişilerin Audi araba markasında hem yakıt tasarrufu hem de güç açısından tercih etmesi gereken bir Q serisi olduğunu söyleyebilirim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.