Audi A5 Sportback Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Birçok kişinin severek kullandığı araba markalarının içerisinde üretim yeri Almanya olan markalar bulunur. Alman markaları içinde bulunan Audi gerek konforu gerekse de teknik özellikleri açısından beğenildiği için tercih edilir.

Yakıt Tüketimi

Audi modelleri içerisinde yer alan Audi A5 Sportback yakıt tüketimi açısından incelendiğinde şehir içinde 6.1 litre yakıt tüketen model şehir dışına 4.6 litre yakıt tüketimine sahiptir. Ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 5.1 litredir.

Teknik Özellikleri

Audi A5 Sportback teknik özellikleri durumuna bakıldığında binek araç tipindedir ve bagaj ile birlikte 5 kapısı bulunur. Motor tipi dizeldir, ayrıca 4 silindiri vardır. 2014 yılında üretilen model günümüzde de üretilmeye devam etmektedir. Motor gücü 190 Hpdir.

Ayrıca azami sürati de 235 kilometre/ saat olarak hesaplanmıştır. Yakıt tipi dizel olan aracın 5 koltuğu bulunur. Bagaj kapasitesi 480 litre iken taşıma kapasitesi ise 550 kilogramdır. Renk olarak da fazla renk seçeneği bulunabilen araç modeli genel bir araç kapasitesine sahiptir.

Audi A5 Coupe Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. yüksel diyor

    Yakıt tipinin dizel olması tabi ki yakıt tüketimini olumlu açıdan etkilemiş. Zaten şehir içinde de şehirler arasındaki seyahatlerde de yakıt tüketimi oldukça uygun. Motor gücü de anlattığınıza göre yüksek ve hızlanması da iyi. Tercih edilebilir bir araç

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.