Audi A5 Coupe Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Araba modellerinin çok fazla tercih edilmesinin asıl sebebi kişilerin rahat bir şekilde ulaşım sağlamasıdır. Dünya Savaşı döneminde Almanların arabalar hakkında kendilerini geliştirmeleri de günümüzde de en iyi araba üreten ülkeler arasında geldiğini göstermektedir. Almanya’nın ürettiği arabalar içerisinde yer alan Audi modelleri çok çeşitlilik gösterir.

Yakıt Tüketimi

Audi A5 Coupe yakıt tüketimi açısından incelendiğinde şehir içi 9.4 litre olan model şehir dışında 5.7 litre yakıt tüketmektedir. Ortalama olarak 7.1 litre yakıt tüketimi olan modelin yakıt tipi benzindir ve yakıt depo hacmi ise 64 litredir.

Teknik Özellikleri

Audi A5 Coupe teknik özelliklerine bakıldığında 4 silindirlidir. 226 kilometre/ azami sureti bulunmaktadır. Şanzıman olarak 8 vites ve önden çekişli olan model iki kapılıdır. İsmini kasa tipinden alan modelin ilk olarak 2008 yılında üretildiği bilinmektedir. Son olarak 2011 yılında üretilen bu model görünüş açısından da fazlaca tercih edilir. Farklı renk seçeneklerine sahip olması kişilerin kendi zevklerine ortaya çıkarmalarını sağlar.

Audi A5 Cabrio Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

 

1 yorum
  1. Ferman diyor

    Teknik özellikleri, iç hacmi ve konforu açısından oldukça başarılı ve performansı güçlü bir araç olarak görülse de bu aracın yakıt tüketimi cepleri oldukça olumsuz etkileyebilir. Bir kez daha düşünülmesini tercihlerden önce tavsiye edebilirim düşünenler için.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.