Audi A5 Cabrio Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Genellikle ülkemizde olduğu gibi dünyada da Alman araba markaları çokça tercih edilir.Alman araba markaları içerisinde yer alan Audi modelleri güzel bir görünüm ile birlikte konforu da beraberinde getirmektedir.

Yakıt Tüketimi

Audi A5 Cabrio yakıt tüketimi açısından incelendiğinde şehir içinde 5.8 litre yakıt tüketen bu araç şehir dışında 4.6 litre yakıt tüketir. Ortalama yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 5 litre olarak belirlenmiştir. Yakıt depo hacmi 63 litredir.

Teknik Özellikleri

Audi A5 Cabrio teknik özelliklerine bakıldığında azami sürat 222 kilometre/ saattir. Motor tipi dizeldir ve 4 silindir bulunur. Motor hacmi 1968 cc’ dir. Hızlanma 100 kilometre/ saatte 8 saniye olarak ölçülmüştür. 2012 yılında üretimine başlanan modelin 2016 yılında son defa üretildiği görülür. Motor gücü 177 HP olan bu modelin rahatlığı ve konforu açısından da çokça tercih edildiği bilinmektedir. İki kapısı bulunur, ayrıca şanzıman olarak da önden çekişe sahiptir. Ülkemizde de tercih edilen modeller arasında yerini alır.

Audi A4 Sedan Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. Rıfkı diyor

    Cabrio oluşu A5’e oldukça yakışmış. Teknik özelliklerini, hızlanmasını bu derece detaylı araştırma fırsatını bu site sayesinde buldum. vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.