Audi A3 Sedan Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Araba almadan önce en çok merak edilen konulardan ilki yakıt tüketimi, ikincisi ise genel teknik özellikleridir. En çok tercih edilen modellerden birisi olan Audi A3 Sedan modelinin de bu özellikleri açısından açıklamak mümkündür.

Audi A3 Sedan Yakıt Tüketimi

Audi A3 Sedan yakıt tüketimi açısından bakıldığında şehir içinde 4.4 litre/ kilometre harcayan model şehir dışında 3.6 litre yakıt harcamaktadır. Ortalama ise 3.9 litre yakıt tüketen modelin, yakıt depo hacmi 50 litre olarak belirlenmiştir.

Audi A3 Sedan Teknik Özellikleri

Audi A3 Sedan teknik özellikleri olarak 5 koltuğa sahip olan model 4 kapalıdır. Bagaj kapasitesi 425 litredir. Kasa tipi sedan, motor tipi ise dizeldir ve 4 silindire sahiptir. İlk olarak 2014 yılında üretilen model 2016 yılında son defa üretilmiştir. Motor gücü 110 HP’ dir. Hızlanma 100 kilometre/ saatte 10,7 saniyedir. Ayrıca konfor açısından iyi durumda olması da tercih edilen Audi modelleri arasında yer almasını sağlar. Konfor haricinde dayanıklılığa da sahip olan Alman markaları içerisindedir.

Audi A3 Hatchback Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. hayri diyor

    Aracın zaten teknik özellikleri sizin de belirttiğiniz koşullar dikkate alındığında zaten mükemmel, ama ben A3 modellerinde diğer cabrio ve hatchback kasalarına nazaran bu sedan kasasının daha çok yakıştığını düşünüyorum ve tercihim bu model olurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.