Audi A1 1.6 TDİ Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Genellikle Audi marka arabalar araba markaları içerisinde yoğun olarak tercih edilen modelleri içerisinde barındırmaktadır. Ülkemizde de yoğun olarak tercih edildiği görülmektedir.

Yakıt Tüketimi

Alman araba markaları içerisinde en bilineni Audi markasıdır. Audi modellerinin içindeAudi A1 1.6 TDİ yakıt tüketimi konusuna bakıldığında aracın şehir içinde 4.7 litre, şehir dışında ise 3.5 litre yakıt harcadığı görülmektedir. Ortalama 100 kilometrede 3.9 litre yakıt tüketen modelin yakıt tipinin dizel olduğu görülür. Yakıt depo hacmi ise 45 litre olarak belirlenen model genellikle diğer araba modellerine göre daha fazla yakıt harcayan arabalardan birisi olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Audi A1 1.6 teknik özellikleri açısından incelendiğinde araç tipinin binek aracı A segment olduğu görülür. Bagaj ile birlikte toplam 5 kapıya sahip olan aracın kasa tipi Hatchbacktir. Motor tipi dizeldir. Ayrıca 4 silindire sahiptir. Üretim yılı 2012’de başlamış olan model 2015 yılında son modelini üretmiştir. Motor gücü 90 HP’dir. Şanzımanı S tronic 7 vites önden çekişlidir.

Audi A1 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. emre diyor

    Aracın en sevdiğim yönü dizel oluşu ve şanzıman sistemi, dizel olması yakıt tüketimini oldukça olumlu etkiliyor. Özelliklerine ve gücüne de bakıldığında tercih edilebilecek bir seçenek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.