Audi A1 1.4 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Audi modelleri genel olarak konfor ve sağlam olması açısından tercih edilen markalar içerisinde yer almaktadır. Alman araba markaları da kendini oldukça geliştirmiş olan modelleri içerisinde barındırır.

Yakıt Tüketimi

Audi A1 1.4 TFSI yakıt tüketimi açısından incelendiğinde modelin yakıt tüketimi şehir içinde 6.5 litre şehir dışında ise 4.6 litre olarak belirlenmiştir. Alman arabaları içerisinde fazla yakıt harcayan bir modeldir. Ortalama yakıtı 100 kilometrede 5.3 litredir. Ayrıca yakıt depo hacmi de 45 litre olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Audi A1 1.4 TFSI teknik özellikleri açısından incelendiğinde kasa tipinin hatchback 3 kapı olduğu görülür. Motor tipi benzindir ve 4 silindire sahiptir. Motor gücü 122 HP olarak tasarlanmıştır. Azami suretin 203 kilometre/ saat olduğu bu tür modelde, motor hacmi 1390 CC hızlanma ise kilometre/ saat cinsinden 8,9 saniyedir. 4 koltuğa sahip olan aracın bagaj kapasitesi 270 litre olarak tasarlanmış. Ayrıca taşıma kapasitesi de 450 kilogram olarak belirlenmiştir. Aracın ağırlığı 1200 kilogramdır.

 

1 yorum
  1. Beyti diyor

    her araba markasında olduğu gibi Audi A1 serilerinde de 1.6 motorların yerine 1.4 motorları tercih ediyorum yakıt tüketimlerinden dolayı. 1.4 motorunda bu aracın da yakıt tüketimi oldukça iyi görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.