Audi A1 1.0 TFSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Alman markalarından olan Audi’nin üretmiş olduğu modeller genellikle en çok tercih edilen modellere sahiptir. Bunun da sebepleri arasında konfor ve teknolojik olarak gelişmişlik gösterilmektedir.

Audi A1 1.0 TFSI Yakıt Tüketimi

Audi modellerinin üretmiş olduğu Audi A1 1.0 TFSI yakıt tüketimine bakıldığında şehir içinde 5.5 lt/ km , şehir dışında ise ortalama olarak 4.1 lt/ km yani kuruş hesabı olarak da şehir içinde kilometre başına 30 kuruş, şehir dışında ise 23 kuruş yaktığı hesaplanmıştır. Genel olarak arabaların yakıt yakmasına göre ortalama bir hesap olduğunu söylemek mümkündür.

Audi A1 1.0 TFSI Teknik Özellikleri

Audi A1 1.0 teknik özellikleri olarak yakıt türünün benzin olduğu görülür. Vites olarak yarı otomatik olan modelin motor gücü 95 HP olarak hesaplanmıştır. Farklı renk seçeneklerinde bulunabilen araba modelinin motor tipinin benzinli ve 3 silindirli olduğu görülür. Bagaj ile birlikte 5 kapıya sahip olan araç azami hız süratı 180 kilometre/ saat olarak belirlenmiştir. 520 kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. Bagaj kapasitesi ise 270 litredir.

Audi A1 1.6 TDİ Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. sercan diyor

    Araba çok az yakıyor resmen. Audi modeli olması da zaten ekstra bir avantaj. Bu aracın Türkiye araba piyasasındaki fiyatları ne kadar acaba bilgisi olan var mı?

  2. Timur diyor

    Aracın teknik özelliklerine karşılık olarak yakıt tüketiminin oldukça az olduğu aracın tasarruflu olduğunu gösteriyor. Ben bir tek genel olarak TFSI ne demek olduğunu merak ediyorum, az yakıt tüketiminde bunun bir etkisi var mı ya da bu ne anlama geliyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.